Y00753K90000F9L
Mfr.Part #
Y00753K90000F9L
Description
RES 3.9K OHM 0.3W 1% RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Width :
2.667mm
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
3.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
200mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
2
Published :
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y00753K90000F9L
3.9kOhms, 0.3W, Metal Foil,