Y00753K90000B0L
Mfr.Part #
Y00753K90000B0L
Description
RES 3.9K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Resistance :
3.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Max Operating Temperature :
175°C
Metal Foil
Published :
Max Power Dissipation :
200mW
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Width :
2.667mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Length :
7.62mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y00753K90000B0L
3.9kOhms, 0.3W, Metal Foil,