Y00752K50000F9L
Mfr.Part #
Y00752K50000F9L
Description
RES 2.5K OHM 0.3W 1% RADIAL
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Resistance :
2.5kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Max Power Dissipation :
200mW
Published :
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.667mm
Datasheets
Y00752K50000F9L
2.5kOhms, 0.3W, Metal Foil,