Y00752K49000T0L
Mfr.Part #
Y00752K49000T0L
Description
RES 2.49K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
200mW
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
2.49kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y00752K49000T0L
FIXED RESISTOR, 2.49kOhm, 0.3W, Metal Foil,