Y007525K0000T9L
Mfr.Part #
Y007525K0000T9L
Package / Case
Radial
Description
RES 25K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Max Power Dissipation :
200mW
Max Operating Temperature :
175°C
Termination :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
25kOhms
Tolerance :
±0.01%
Package / Case :
Military Standard :
Not
Feature :
Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Series :
VSR
Width :
2.667mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
8.5344mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Length :
7.62mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
3.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Depth :
2.67mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y007525K0000T9L
25kOhms, 0.3W, Metal Foil,