Y0075220R000B0L
Mfr.Part #
Y0075220R000B0L
Description
RES 220 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Width :
2.667mm
Resistance :
220Ohms
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
200mW
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y0075220R000B0L
220Ohms, 0.3W, Metal Foil,