Y00751K49000T219L
Mfr.Part #
Y00751K49000T219L
Description
RES 1.49K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.667mm
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
300mW
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
1.49kOhms
Datasheets
Y00751K49000T219L
1.49kOhms, 0.3W, Metal Foil,