Y0075119R400B0L
Mfr.Part #
Y0075119R400B0L
Description
RES 119.4 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
119.4Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Not Applicable
Width :
2.667mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.62mm
Max Power Dissipation :
200mW
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y0075119R400B0L
119.4Ohms, 0.3W, Metal Foil,