Y0075100R000B9L
Mfr.Part #
Y0075100R000B9L
Package / Case
Radial
Description
RES 100 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
200mW
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Height :
8.5344mm
Resistance :
100Ohm
Composition :
Metal Foil
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Bulk
Published :
Series :
VSR
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Non-Inductive
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y0075100R000B9L
FIXED RESISTOR, 100Ohm, 0.3W, Metal Foil,