Y00667R00000C9L
Mfr.Part #
Y00667R00000C9L
Package / Case
TO-204AA
Description
RES 7 OHM 10W 0.25% RADIAL
Through Hole Resistors
Width :
25.4mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
1.530Lx1.000W 38.86mmx25.40mm
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.335 8.51mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminations :
4
Length :
38.862mm
Package / Case :
TO-204AA
Series :
VHP-4
Tolerance :
±0.25%
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
7Ohms
Height :
8.509mm
Datasheets
Y00667R00000C9L
7Ohms, 10W, Metal Foil,