Y006510K0000F9L
Mfr.Part #
Y006510K0000F9L
Description
RES 10K OHM 10W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Length :
38.862 mm
Width :
25.4 mm
Resistance :
10 kΩ
Tolerance :
1 %
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
RoHS :
Compliant
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Power Dissipation :
10 W
Features :
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
150 °C
Height :
8.509 mm
Datasheets
Y006510K0000F9L
10 kΩ, Metal Foil,