Y00629R10000A9L
Mfr.Part #
Y00629R10000A9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 9.1 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance :
14.3 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Features :
Series :
RMC
Product Status :
Active
VPG FOIL RESISTORS
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Failure Rate :
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thick Film
Datasheets
Y00629R10000A9L
14.3 kOhms, 0.1W, 1/10W, Thick Film,