Y0062650R000V0L
Mfr.Part #
Y0062650R000V0L
Description
RES 650 OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.005%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
650Ohms
Datasheets
Y0062650R000V0L
650Ohms, 0.6W, Metal Foil,