Y0062585R670A0L
Mfr.Part #
Y0062585R670A0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 585.67 OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Through Hole Resistors
Brand :
Amphenol Audio
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Amphenol
Product Type :
XLR Connectors
Resistance :
585.67 Ohms
Tolerance :
±0.05%
Subcategory :
Audio and Video Connectors
Product Category :
XLR Connectors
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.6W
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Series :
S
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) :
0.336 (8.53mm)
Datasheets
Y0062585R670A0L
585.67 Ohms, 0.6W, Metal Foil,