Y006250R0000F9L
Mfr.Part #
Y006250R0000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 50 OHM 0.6W 1% RADIAL
Series :
S
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
50Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y006250R0000F9L
VPG Foil Y006250R0000F9L
50Ohms, 0.6W, Metal Foil,