Y00624R00000F0L
Mfr.Part #
Y00624R00000F0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 4 OHM 0.6W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
300mW
Series :
S
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Height :
8.5344mm
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Width :
2.667mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
4Ohms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
Y00624R00000F0L
VPG Foil Y00624R00000F0L
4Ohms, 0.6W, Metal Foil,