Y006249R8500T0L
Mfr.Part #
Y006249R8500T0L
Description
RES 49.85 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.667 mm
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Max Operating Temperature :
125 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Tolerance :
0.01 %
Composition :
Metal Foil
Length :
7.62 mm
Height :
8.5344 mm
Max Power Dissipation :
600 mW
RoHS :
Compliant
Resistance :
49.85 Ω
Features :
Moisture Resistant
Datasheets
Y006249R8500T0L
49.85 Ω, Metal Foil,