Y0062499R000T0L
Mfr.Part #
Y0062499R000T0L
Description
RES 499 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Tolerance :
0.01 %
Height :
8.5344 mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
175 °C
Length :
7.62 mm
Composition :
Metal Foil
RoHS :
Compliant
Resistance :
499 Ω
Width :
2.667 mm
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Max Power Dissipation :
300 mW
Min Operating Temperature :
-55 °C
Mount :
Through Hole
Features :
Moisture Resistant
Packaging :
Bulk
Datasheets
Y0062499R000T0L
VPG Foil Y0062499R000T0L
Through Hole 499 Ω, Metal Foil,