Y0062480R000T9L
Mfr.Part #
Y0062480R000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 480 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Width :
2.667mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
300mW
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
Max Operating Temperature :
175°C
Series :
S
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.62mm
Resistance :
480Ohms
Datasheets
Y0062480R000T9L
VPG Foil Y0062480R000T9L
480Ohms, 0.6W, Metal Foil,