Y006247R0000F9L
Mfr.Part #
Y006247R0000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 47 OHM 0.6W 1% RADIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
0.6W
Length :
7.62mm
Resistance :
47Ohms
Width :
2.667mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
300mW
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
S
Height :
8.5344mm
Datasheets
Y006247R0000F9L
VPG Foil Y006247R0000F9L
47Ohms, 0.6W, Metal Foil,