Y006233K8700T0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y006233K8700T0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 33.87K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Published :
Series :
S
Max Power Dissipation :
600mW
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
7.62mm
Width :
2.667mm
Resistance :
33.87kOhms
Height :
8.5344mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y006233K8700T0L
33.87kOhms, 0.6W, Metal Foil,