Y006230K0000V9L
Mfr.Part #
Y006230K0000V9L
Description
RES 30K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Height :
8.5344mm
Width :
2.667mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
30kOhms
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.005%
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
300mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y006230K0000V9L
VPG Foil Y006230K0000V9L
30kOhms, 0.6W, Metal Foil,