Y00622K31000T0L
Mfr.Part #
Y00622K31000T0L
Description
RES 2.31K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.667mm
Resistance :
2.31kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y00622K31000T0L
2.31kOhms, 0.6W, Metal Foil,