Y0062280R000T0L
Mfr.Part #
Y0062280R000T0L
Description
RES 280 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.01%
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
300mW
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Width :
2.667mm
Composition :
Metal Foil
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
280Ohms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Length :
7.62mm
Datasheets
Y0062280R000T0L
VPG Foil Y0062280R000T0L
280Ohms, 0.6W, Metal Foil,