Y0062277R011D9L
Mfr.Part #
Y0062277R011D9L
Description
RES 277.011 OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Width :
2.667mm
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
600mW
Resistance :
277.011Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
Y0062277R011D9L
277.011Ohms, 0.6W, Metal Foil,