Y0062249R000T9L
Mfr.Part #
Y0062249R000T9L
Description
RES 249 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Width :
2.667 mm
Composition :
Metal Foil
RoHS :
Compliant
Max Power Dissipation :
600 mW
Max Operating Temperature :
125 °C
Tolerance :
0.01 %
Length :
7.62 mm
Height :
8.5344 mm
Resistance :
249 Ω
Min Operating Temperature :
-55 °C
Number of Terminations :
2
Features :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Datasheets
Y0062249R000T9L
249 Ω, Metal Foil,