Y00621K14290T0L
Mfr.Part #
Y00621K14290T0L
Description
RES 1.1429K OHM 0.6W 0.01% RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Foil
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
300mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.667mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
1.1429kOhms
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Length :
7.62mm
Datasheets
Y00621K14290T0L
VPG Foil Y00621K14290T0L
Through Hole 1.1429kOhms, 0.6W, Metal Foil,