Y00621K06000Q9L
Mfr.Part #
Y00621K06000Q9L
Description
RES 1.06K OHM 0.02% 0.6W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
1.06kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y00621K06000Q9L
1.06kOhms, 0.6W, Metal Foil,