Y006215R0000B0L
Mfr.Part #
Y006215R0000B0L
Description
RES 15 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Width :
2.667mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
300mW
Length :
7.62mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
15Ohms
Height :
8.5344mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y006215R0000B0L
VPG Foil Y006215R0000B0L
15Ohms, 0.6W, Metal Foil,