Y006213K7200V0L
Mfr.Part #
Y006213K7200V0L
Description
RES 13.72K OHM 0.6W 0.005% RAD
Tolerance :
±0.005%
Number of Terminations :
2
Resistance :
13.72kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.667mm
Series :
S
Length :
7.62mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Height :
8.5344mm
Max Power Dissipation :
300mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y006213K7200V0L
VPG Foil Y006213K7200V0L
13.72kOhms, 0.6W, Metal Foil,