Y006213K0000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y006213K0000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 13K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
S
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.6W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Width :
2.667mm
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Metal Foil
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Height :
8.5344mm
Length :
7.62mm
Resistance :
13kOhms
Max Power Dissipation :
600mW
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y006213K0000T9L
13kOhms, 0.6W, Metal Foil,