Y006057R5800B0L
Mfr.Part #
Y006057R5800B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 57.58 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Feature :
Non-Inductive
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
125mW
Metal Foil
Length :
9.0424mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Series :
VTA
Resistance :
57.58Ohms
Size / Dimension :
0.260Diax0.356L 6.60mmx9.04mm
Datasheets
Y006057R5800B0L
57.58Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,