Y005886K6230T1L
Mfr.Part #
Y005886K6230T1L
Description
RES 886.623KOHM 0.3W 0.01% AXIAL
Max Power Dissipation :
300mW
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
Length :
12.7mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
886.623kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y005886K6230T1L
886.623kOhms, 0.3W, Metal Foil,