Y0058634R000B0L
Mfr.Part #
Y0058634R000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
RES 634 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Ratings :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
HCMOS, LVCMOS
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
7.373 MHz
Series :
SiT8008B
VPG FOIL RESISTORS
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Current - Supply (Max) :
4.5mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
4.2mA