Y0058390R000F0L
Mfr.Part #
Y0058390R000F0L
Description
RES 390 OHM 0.3W 1% AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.3W
Max Power Dissipation :
150mW
Length :
12.7mm
Resistance :
390Ohms
Feature :
Non-Inductive
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y0058390R000F0L
390Ohms, 0.3W, Metal Foil,