Y0058232R000F0L
Mfr.Part #
Y0058232R000F0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 232 OHM 0.3W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
150mW
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
232Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Metal Foil
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
Length :
12.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Series :
VTA
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Non-Inductive
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
Y0058232R000F0L
232Ohms, 0.3W, Metal Foil,