Y005820K0000T0L
Mfr.Part #
Y005820K0000T0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 20K OHM 0.01% 0.3W AXIAL
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Bulk
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Composition :
Metal Foil
Package / Case :
Series :
VTA
Resistance :
20kOhms
Datasheets
Y005820K0000T0L
20kOhms, 0.3W, Metal Foil,