Y005820K0000F9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y005820K0000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES 20K OHM 0.3W 1% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55 °C
Temperature Coefficient :
8 ppm/°C
Tolerance :
1 %
Packaging :
Bulk
Length :
12.7 mm
RoHS :
Compliant
Number of Terminations :
2
Resistance :
20 kΩ
Max Power Dissipation :
150 mW
Max Operating Temperature :
150 °C
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y005820K0000F9L
20 kΩ, Metal Foil,