Y005820K0000E2L
Mfr.Part #
Y005820K0000E2L
Package / Case
Axial
Description
RES 20K OHM 0.3W 0.2% AXIAL
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
12.7mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Bulk
Power (Watts) :
0.3W
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.2%
Max Power Dissipation :
150mW
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
VTA
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Resistance :
20kOhms
Size / Dimension :
0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
Datasheets
Y005820K0000E2L
20kOhms, 0.3W, Metal Foil,