Y005810K3000D0L
Mfr.Part #
Y005810K3000D0L
Description
RES 10.3K OHM 0.3W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Base Product Number :
TR9KI5000
Current - Output (Max) :
5A
Product Status :
Active
Standard Number :
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Voltage - Output :
24V
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
5.88 L x 2.47 W x 1.34 H (149.3mm x 62.8mm x 34.0mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Input Connector :
IEC 320-C8
Output Connector :
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Series :
GTM961200P120VV.V-T2
Power (Watts) :
120 W
Approval Agency :
CB, CCC, CE, EAC, ETL, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Efficiency :
Level VI
VPG FOIL RESISTORS
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Package :
Bulk
Polarization :
Form :
Desktop (Class II)
Cord Length :
47.2 (1.20m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Datasheets
Y005810K3000D0L
120 W,