Y0058100R000B0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0058100R000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Non-Inductive
Max Power Dissipation :
150mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.3W
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
VTA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
100Ohms
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
12.7mm
Size / Dimension :
0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
Composition :
Metal Foil
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Datasheets
Y0058100R000B0L
100Ohms, 0.3W, Metal Foil,