Y0054132K815T29L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0054132K815T29L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 132.815K OHM 0.01% 1/2W AXL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
132.815kOhms
Series :
VTA
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Foil
Tolerance :
±0.01%
Feature :
Non-Inductive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.260Diax0.750L 6.60mmx19.05mm
Datasheets
Y0054132K815T29L
132.815kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,