Y001510K4000B9L
Mfr.Part #
Y001510K4000B9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Length :
9.525mm
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.160Diax0.375L 4.06mmx9.53mm
Composition :
Metal Foil
Resistance :
10.4kOhms
Number of Terminations :
2
Series :
VMTB60
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Feature :
Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Datasheets
Y001510K4000B9L
10.4kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,