Y0014400R000T29L
Mfr.Part #
Y0014400R000T29L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 400 OHM 0.01% 1/5W AXIAL
Through Hole Resistors
Feature :
Non-Inductive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
Composition :
Metal Foil
Number of Terminations :
2
Series :
VMTA55
Tolerance :
±0.01%
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Resistance :
400Ohms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Datasheets
Y0014400R000T29L
400Ohms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,