Y001425R0000B0L
Mfr.Part #
Y001425R0000B0L
Package / Case
Axial
Description
RES 25 OHM 1/5W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
25Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Supplier Device Package :
Axial
Length :
6.858mm
Size / Dimension :
0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
VMTA55
Datasheets
Y001425R0000B0L
25Ohms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,