Y0013134R700Q9L
Mfr.Part #
Y0013134R700Q9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
DO-220AA
Datasheet
Download
Description
RES 134.7 OHM 2W 0.02% RADIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
DO-220AA (SMP)
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
10.8V
Package / Case :
DO-220AA
VPG FOIL RESISTORS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C ~ 185°C (TJ)
Series :
Automotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP®
Power - Peak Pulse :
300W
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9.72V
Capacitance @ Frequency :
Applications :
Automotive
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17.3V