Y00125K87700V0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y00125K87700V0L
Manufacturer
VPG Foil
Description
RES 5.877K OHM 1.5W 0.005% RAD
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
750 mW
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Height :
10.4902 mm
Tolerance :
0.005 %
RoHS :
Non-Compliant
Features :
Moisture Resistant
Packaging :
Bulk
Resistance :
5.877 kΩ
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Foil
Width :
4.064 mm
Max Operating Temperature :
175 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Length :
20.828 mm
Datasheets
Y00125K87700V0L
5.877 kΩ, Metal Foil,