Y0012220K000F9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0012220K000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
RES 220K OHM 1.5W 1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-65°C ~ 185°C (TJ)
Series :
Automotive, AEC-Q101, PAR®
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
13V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.78V
Applications :
Automotive
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
8.65V