Y0011323K000T0L
Mfr.Part #
Y0011323K000T0L
Package / Case
Radial
Description
RES 323K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
S
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
10.4902mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Resistance :
323kOhms
Length :
14.605mm
Max Power Dissipation :
300mW
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
Packaging :
Bulk
Width :
4.064mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Datasheets
Y0011323K000T0L
323kOhms, 0.6W, Metal Foil,