Y0011250R000B9L
Mfr.Part #
Y0011250R000B9L
Description
RES 250 OHM 1W 0.1% RADIAL
Through Hole Resistors
Length :
14.605 mm
Resistance :
250 Ω
Temperature Coefficient :
2 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Operating Temperature :
175 °C
Height :
10.4902 mm
RoHS :
Compliant
Features :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
500 mW
Width :
4.064 mm
Tolerance :
0.1 %
Datasheets
Y0011250R000B9L
250 Ω, Metal Foil,